piątek, 7 grudnia 2012

Jedno wyróżnienie - a tyle radości:)))


Wyróżnienie trafiło i do mnie:)))
A wszystko za sprawą Ignacynki, która na swym blogu opisuje Swoją  przygodę  z szyciem:).
Nie spodziewałam się, że takie wyróżnienie może przynieść tyle radości:))).
Strasznie miło wiedzieć, że Ktoś bloga czyta, że Ktoś tu zagląda, a jeszcze bardziej miło, jeśli Ktoś takiego świeżaka jak ja uhonoruje  takim wyróżnieniem:)  
Ślicznie dziękuję!!!

A oto pytania  od Ignacynki:
 1. serial czy film? zdecydowanie film, choć i w niektórych serialach udało mi się  zatracić  bez pamięci.
 2. szpilki czy glany? szpilki - na co dzień!! ale glanów się jeszcze nie wyzbyłam - z sentymentu:) 
 3. lubisz nosić sukienki czy spodnie? Sukienki uwielbiam, ale na co dzień  i tak ląduję  w spodniach:)
 4. co sprawia Ci większą przyjemność gotowanie czy jedzenie? wybrać nie potrafię... ogromną  przyjemność sprawia mi gotowanie - jeszcze większą  - jedzenie tego co upichcę:)  
 5. tkanina czy dzianina - zdecydowanie tkanina, dzianiny utożsamiam raczej z przelotnym zauroczeniem, w tkaninach można się zakochać na zabój:) 
 6. ubrania lubisz kolorowe czy stonowane klasyczne - klasyki uwielbiam i preferuję, ale od czasu do czasu pozwalam sobie na małe pstrokate szaleństwo:)
 7. nauczyłaś się szyć sama czy byłaś na kursie? samoukiem jestem, upartym i zawziętym ;)
 8. co najbardziej lubisz szyć? hm ... sukienki !! mam ich już mnóstwo!!
 9. co sprawia Ci największy problem jeśli chodzi o szycie? od kiedy wyprowadziłam się od rodziców - wszelkiego rodzaju wyrównywania  przy ciuszkach szytych dla siebie - czyli wszystko to, gdzie  przy przymiarce potrzebna jest dodatkowa para rąk.
 10. sama projektujesz czy korzystasz z gotowych wykrojów? raczej korzystam z gotowców, które w większym lub mniejszym stopniu modyfikuję, ale powoli uczę się modelowania form.
 11. co najbardziej lubisz: odrysowywać wykrój, fastrygować/szpilkować, szyć, wykańczać dzieło, nosić już uszyte?:) zdecydowanie szyć!! uwielbiam ten warkot maszyny:))poza tym to jest ta magiczna chwila kiedy kilka kawałków materiału  zaczyna tworzyć pożądaną formę i kształt.

Z uwagi na to, że zabawa obiegła już kilka razy wszystkie  blogi, nominować dalej nie będę. Poza tym - uwielbiam wszystkie blogi,  do których  zaglądam, i nie wyobrażam sobie dnia bez chociażby zerknięcia co nowego w blogerskim świecie, więc jak tu ograniczyć się  do 11 wybranych????
Mam więc nadzieję , że przerwanie zabawy zostanie mi wybaczone,  na przekupne fanta wrzucę:


Płytę T. Stańki Dark Eyes odebrałam kilka dni temu;  kiedy odsłuchiwałam ją we fragmentach miałam mieszane odczucia, ale teraz po odsłuchaniu oryginału - jestem zahipnotyzowana!! że Tomasza Stańkę uwielbiam, to już chyba wspominałam, do jego twórczości nie podchodzę jednak bezkrytycznie,  wiem, że miał lepsze i gorsze momenty, ale ta płyta jest dla mnie ogromnym pozytywnym zaskoczeniem:)) 

O szyciu znów nic nie będzie - strasznie wiele się  ostatnio nieszyciowego dzieje, taki czas....
Z świątecznymi planami jestem tak do tyłu, że aż wstyd się przyznać ... Zapewne w najbliższych dniach czymś się pochwalę, ale zapeszać nie będę:)) 

Wracam do rzeczywistości !!


7 komentarzy:

 1. Miło mi poznać Cię bliżej:) ja też najbardziej lubię moment szycia gdzie właśnie z kilku kawałków powstaje to "coś":) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, możemy się niesamowitych rzeczy o Sobie nawzajem dowiedzieć!! dzięki za zaproszenie do zabawy:))

   Usuń
 2. Taaaak, szpilki czy glany - moja odpowiedź byłaby dokładnie taka sama. Biegam w szpilkach, ale glany, swoje ukochane mam w szafie i od czasu do czasu lubię sobie przypomnieć, jak się w nich człowiek fajnie czuje :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie:) poza tym - dobrze je mieć gdzieś w zanadrzu - nigdy nic nie wiadomo, może się jeszcze przydadzą:))ta rockowo - pankowa część mej duszy jeszcze spokojnie sobie koegzystuje:P

   Usuń
 3. Co do glanów - och ach no wielka miłość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No bo kto nie chodził w glanach:D hehe gratulacje wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie dowiedzieć się czegoś o Tobie :)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy, nawet najmniejszy komentarz szalenie dziękuję:)